Každý deň sa cez internetové vyhľadávače (Google, Zoznam, Bing a iné) uskutoční milióny hľadanie. Časť z nich hľadá to, čo ponúkate práve Vy. Ak ste prišli až sem, potom ste urobili prvý krok k úspešnému webu. Vašou výhodou bude fakt, že väčšina podnikateľov o SEO ani nepočula, a tak nevedia naplno využiť potenciál internetovej reklamy.
Posunom na predné pozície vo vyhľadávačoch umožníte ľuďom, aby Vás našli. Tento proces sa nazýva SEO (z ang. Search engine optimization - optimalizácia pre vyhľadávače) alebo tiež hovorovo seo optimalizácia. Zjednodušene ide o úpravy stránky (technické i obsahové) a posilnenie dôveryhodnosti v očiach vyhľadávačov (trust) pomocou externých odkazov tak, aby sa Vaša stránka zobrazovala na prvých miestach vo výsledkoch vyhľadávania na starostlivo vybrané spojenie, ktoré vám privedú návštevníkov a zvýši počet objednávok.

SEO optimalizácia

Anglické slovo Search Engine Optimization sa skratkou SEO v slovenčine ako optimalizácia pre vyhľadávače. Pomocou kľúčových slov, relevantných s danou web stránkou a následnou optimalizáciou pre vyhľadávače, sa snažíme vytvoriť, upraviť, doplniť a následne dostať stránku na najlepšie umiestnenie v neplatených výsledkoch hľadania fulltextových vyhľadávačov. Takto Vám dokážeme zvýšiť návštevnosť Vašej web stránky a zároveň aj počet konverzií (počet návštevníkov, ktorí využijú ponuky Vašej stránky). V skratke povedané upravíme Vaše webové stránky tak, aby ich vyhľadávače vyhodnotili ako relevantné pre dané slová a zobrazí ich na predných pozíciách.

SEO - optimalizácia pre vyhľadávače patrí do väčšej skupiny internetového marketingu nazývaného skratkou SEM (Search Engine Marketing). SEM zahŕňa aj platené reklamy vo vyhľadávanie - PPC (Pay Per Click).

Marketing -> Internetový marketing -> Internetová reklama -> SEM -> SEO

Toto je schéma zaradenie SEO optimalizácia v marketingu
Konkurenčné výhody optimalizácia pre vyhľadávače v porovnaní s inou reklamou

- Oslovíte len tú skupinu ľudí, ktorí majú o Vašu oblasť podnikania záujem
- Vyššie pozície vo vyhľadávačoch pre Vašu web stránku na relevantné kľúčové slová
- Zvýšená návštevnosť Vašej webovej stránky
- Dlhodobé fungovanie s nízkymi nákladmi
- Väčší počet zákazníkov, ktorí si u Vás objednajú Vaše služby

Garancia prvých pozícií vo vyhľadávaní nie je možná, to Vám nezaručí ani samotný Google. Dokážeme Vám však zaručiť návštevnosť, ktorú získate práve vďaka SEO optimalizáciou. Optimalizácia nie je súbor trikov, ktorý sa prevedie na stránke a zákazníci sa hneď prihrnú. Nie je to ani algoritmus niektorého z vyhľadávačov, preto nie je na mieste dôvera v toho, kto Vám ponúka prvé pozície.